אול און 4– המדריך המלא

עד לפני כשלושים שנה מטופלים שאיבדו שיניים נאלצו להשתמש במערכת של שיניים תותבות. השתלת השיניים יצרה מהפכה בתחום. השתלת השיניים מאפשרת לשיניים ללעוס ולפה לתפקד כאילו שיש בו שן טבעית, היא משפרת את המראה ואת הביטחון העצמי ומונעת את כל תופעות הלוואי של מערכת השיניים התותבות כמו גירודים, שפשופים ברקמות של החניכיים, שיבושי ההגייה ועוד. עד לפני מספר שנים לא כולם יכלו ליהנות מהיתרונות של השתלת שיניים, במיוחד אם למטופלים לא היה גובה עצם או צפיפות עצם במידה מספקת. השתלת שיניים בשיטת אול און 4 נותנת פיתרון לבעיות אלו בלי צורך לעבור טיפולים כירורגיים מקדימים.

אול און 4 – 5 דברים שכדאי לדעת על השיטה

השתלת שיניים בשיטת אול און פור פותחה על ידי ד"ר מאלו מליסבון.  ד"ר מאלו שהיה מומחה בתחום השתלת שיניים שם לב כי עיקר העומס של השתלים מוטל על ארבעה שתלים בלבד, שני שתלים קדמיים ושני שתלים אחוריים. הוא פניה אל "חברת נובל", חברה העוסקת בייצור שתלים, ויחד הם פיתחו שתלים ייחודיים המתאימים לשיטה זו.

השתלת שיניים בשיטה שפיתח ד"ר מאלו מבוססת על ארבעה שתלים, שני שתלים מושתלים בזווית של תשעים מעלות בקדמת הלסת ושני שתלים המושתלים בזווית של ארבעים וחמש מעלות בלסת האחורית, אופן השתלה היוצר צורה של טרפז יציב. על ארבעת השתלים מרכיבים גשר קבוע בין עשרה עד שניים עשר שיניים.

שיטת אול און 4 מייתרת את הצורך בטיולי שיניים כירורגיים מקדימים. היא מתאימה גם לאנשים חסרי לסת או לבעלי לסת עם צפיפות עצם נמוכה. אם בעבר מטופלים חסרי לסת נאלצו לעבור טיפולים כירורגיים מקדימים כמו הרמת סינוס ולהמתין זמן רב בין שלב לשלב. כעת הודות לשיטה החדשה, הם יכולים לחסוך זמן רב ולעבור את כל התהליך ביום אחד.

מיקום המדויק של השתלים הוא המפתח להצלחת השיטה. לפני שהרופא בוחר את המיקום שבו הוא יחדיר את השתלים הוא מבצע צילום של סי. טי. הצילום מאפשר לרופא לקבל תמונת מצב ברורה ומדויקת של מצב הלסת ולקבוע את המיקום המדויק.

השתלת שיניים בשיטה זו מאפשרת לכל מטופל חסר שיניים  להיכנס אל הקליניקה של הרופא כשבפיו אין אפילו שן אחת, ולצאת לאחר מספר שעות עם פה מלא בשיניים. אומנם הגשר שמרכיב הרופא לאחר ההשתלה הוא גשר זמני, אך הוא מאפשר ללסת לפה לתפקד היטב. לאחר שהלסת החלימה, כעבור מספר שבועות, מחליף הרופא את הגשר הזמני בגשר קבוע.

אול און פור – כל היתרונות

לשיטה  החדשה יש הרבה יתרונות. היא אפשרת למטופלים חסרי צפיפות בלסת, לדלג על טיפולים כירורגיים כמו הרמת עצם או הרמת סינוס, לחסוך זמן, לחסוך כאבים וגם כסף.

ההשתלה בשיטת אול און 4 מתבצעת ביום אחד. היא מצוינת לאנשים הסובלים מחרדה דנטאלית חמורה. אין צורך במספר רב של טיפולים, אפשר לבצע את כל ההליך בטיפול אחד ולחסוך פחדים ואי נעימויות. אומנם את טיפולי ההשתלה עוברים בדרך ככלל בהרדמה מקומית, אך במקרים חמורים של חרדות דנטאליות אפשר לעבור את הטיפול בהרדמה מלאה.

לא כל אחד מתאים להשתלה בשיטה זו. מטופלים הסובלים מבעיות של דלקות חניכיים לא מתאימים לטיפול מאחר ודלקות החניכיים מקטינות את סיכויי הקליטה של השתלים.

להשתלה בשיטה שפיתח ד"ר מאלו אין תופעות לוואי ייחודיות. כמו אחרי כל טיפול כירורגי ייתכנו כאבים או נפיחות, אך תופעות אלו חולפות כעבור מספר ימים. במקרים חמורים יש לפנות מיד אל הרופא המטפל.

מידע על שיקום - שיקום ואסתטיקה רפואית | דקו אתרים - אתרים למכירה