טיפול פנים לגבר – מה ההבדל בין עור הפנים של הגבר ושל האישה?

טיפול פנים לגבר נובע מהשאיפה המשותפת לשני המינים לשמור על מראה צעיר ורענן לאורך שנים רבות. בעבר הגברים הישראליים נרתעו מטיפוח ומטיפולים בעור הפנים בשל התיוג המיידי של הסביבה הקרובה שראתה בטיפולי הפנים טיפולים נשיים ולא גבריים. אך בשנים האחרונות המצב השתנה, יותר ויותר גברים, צעירים ומבוגרים, ואפילו נערים, מבינים את החשיבות שבטיפוח עור הפנים ,מגיעים למכוני היופי ושומרים על שגרת טיפוח קבועה גם בבית.

טיפול פנים לגבר – מה ההבדלים בין עור הפנים של הגברים ושל הנשים? טיפול פנים לגבר

העור הגברי מאופיין בצפיפות של נימי דם הנראים לעין. הגברים הנוהגים להתגלח בכל יום, חווים שכיחות גבוה של שטפי דם ונתקלים בבעיות ייחודיות הנובעות מגילוח לא נכון כמו חתכים בעור, גירויים, דימומים בעור או שערות הכלואות מתחת לשכבת העור העליונה.

העור הגברי סובל הרבה יותר מתופעות של קומדונים, שחורים, בעור ומהפרשה מוגברת של בלוטת החלב. תופעות אלו גורמות לסתימת נקבוביות העור ולהופעת פצעונים על עור הפנים, ולא רק בתקופת ההתבגרות.

עובי העור של הגברים עבה באופן משמעותי מעובי עור הפנים של הנשים. אומנם, לעור עבה יש יתרון משמעותי, הוא מתקמט בגיל מאוחר יותר, אך יש לו נטייה ליצירת קמטי הבעה בגיל צעיר יותר מאשר אצל הנשים. ובנוסף, כאשר עור הפנים של הגבר מתחיל להזדקן, סימני הזקנה בעור מואצים הרבה יותר והם יוצרים מראה נפול ומקומט בתוך זמן קצר.

גברים רבים חשופים באופן תמידי לשמש המאיצה את הזדקנות העור וגורמת לנזקים נוספים בעור הפנים. גם מספר הגברים המעשנים גבוה יותר מאשר מספר הנשים המעשנות, והעישון ידוע כגורם נזקים לעור הפנים.

טיפולי פנים לגברים – מהם הטיפולים הנפוצים

טיפול פנים לגברים דומה מאוד לטיפולי הפנים של הנשים, אך הם מבצעים מתוך התאמה לנתונים ולצרכים של הגברים.

הטיפול הקלאסי לגבר, מבין סוגי הטיפולים הרבים, הוא טיפול העוסק בניקוי יסודי של העור. מטרת הטיפול היא להגן על העור, לחדש את תאי העור, להסיר תאי עור מתים ולחסן את העור מפני פגעי החיים המודרניים. גברים רבים חשופים לשמש ולזיהום האוויר במשך שעות רבות שבהם הם עובדים באוויר הפתוח. ניקיון יסודי של עור הפנים ישמור על עור הפנים ויאיץ תהליכים של התחדשות העור. ככל שהגבר יקפיד על ניקיון עור הפנים בגיל צעיר, כך הוא ימנע נזקים וטיפולים מורכבים ויקרים יותר בגיל מבוגר.

מאחר וגברים סובלים מנטייה לעור שומני הגורם לסתימת נקבוביות העור, מומלץ להם לעבור אחת לתקופה ניקוי פנים עמוק הכולל הוצאת קומדונים מהעור והסרת תאי עור מתים.

טיפולי פילינג הם טיפולים שבהם מתבצעת הסרה של שכבות העור העליונות ויחד עם שכבות העור העליונות מוסרים כמה מהפגמים בעור כמו כתמי פיגמנטציה ועוד.

גברים רבים סובלים מכתמי פיגמנטציה בעור היוצרים גוון של עור לא אחיד ומראה אסתטי מכוער. יש שיטות שונות לטיפול בכתמי הפיגמנטציה, קוסמטיקאית מקצועית תדע להתאים לכל סוג של עור גברי את שיטת הטיפול היעילה והמתאימה.

גברים הסובלים ממראה של עור פנים עייף, נפול ומקומט יעברו טיפולי אנטי אייג'ינג המיועדים לעיכוב תהליכי הזדקנות, למיצוק העור ולהעלמה או טשטוש של הקמטים. יש שיטות שונות של טיפולים, את סוג הטיפול יש להתאים באופן אישי לכל גבר בהתאם נתוני העור.

עיסוי פנים מפנק בשילוב של מסכות וקרמים המיועדים להרגעה או למיצוק העור יפנקו כל גבר ויעניקו לו מראה רענן, צעיר וזוהר.

מידע על שיקום - שיקום ואסתטיקה רפואית | דקו אתרים - אתרים למכירה