מדרסים אורטופדיים – לבריאות, ליציבות ולנוחות

מדרסים הם מוצר שנועד להתאים בין הנעל לבין כף הרגל, לכל אחד יש כף רגל שונה, ולכן לא כל נעל סטנדרטית מתאימה לכל מדרס. מדרסים אורטופדיים אינם מיועדים רק למי שסובל מכאבי רגליים, הם גורמים ליציבה טובה, לעמידה ממושכת ללא כאבים ועומס על כפות הרגל ולאיכות חיים טובה ובריאה. מדרס אורטופדי הם חלק משלים לכל נעל, חשוב  שלכל אחד יהיה לפחות זוג אחד שאותו הוא יוכל להעביר מנעל לנעל כדי ללכת ולעמוד בקלות וביציבות.

מדרסים אורטופדיים – כמה דברים שכדאי לדעת

כך הרגל מבצעת שתי פעולות עיקריות. האחת, היא נחיתה על הקרקע והשנייה, דחיפת הגוף קדימה. כאשר הגוף דוחף את עצמו קדימה, מרכז הכובד עובר למעלה אל הגוף והרגל נעשית קשיחה בשל המאמצים לסייע בדחיפת הגוף. כאשר אחת מהפעולות האלו לא מתבצעות באופן תקין, סביר להניח כי יש בעיה בתפקוד כף הרגל ומהר מאוד נחוש בשחיקה או במאמץ יתר.

לפגיעות בכף הרגל יש השלכות על כל הגוף. היציבות של הגוף נפגעת, מתעוררות בעיות באזור עמוד השדרה וכאבים במרפקים, בראש וגם בכתפיים. המדרסים מפחיתים את העומס על כף הרגל ואת הלחצים על שאר האיברים הגוף.

מדרסים אורטופדיים – על היתרונות של המדרס האורתופדי

יש הבדל מהותי בין מדרס רגיל שקונים בחנויות, במיוחד בחנויות הספורט, לבין מדרסים אורטופדיים הנעשים בהתאמה אישית. כבר בצעד הראשון לאחר שהכנסתם אל תוך הנעל מדרס אורטופדי תוכלו לחוש בהבדלים. היציבה תשתפר, ההליכה תהיה קלה יותר ואם סבלתם מכאבים בברכיים, בראש או בכתפיים, הם ייעלמו.

מדרסים אורטופדיים יעילים גם למי שסובל מעקמת בגב, ממחלת הסוכרת, מפריצת דיסק, מפלטפוס ומבעיות נוספות. כדי להכין מדרסים אורטופדיים, במיוחד לאנשים חולים, יש צורך בידע מקצועי רחב ובניסיון רב.

מדרסים אורטופדיים נעשים לאחר בדיקות רפואיות ולאחר התאמה מיוחדת המתבצעת באמצעות ציוד רפואי ייחודי כמו בדיקות לייזר, לקיחת מידות מדויקות של כף הרגל, הטבעת צורת כף הרגל, איזון אגן הירכיים ועוד. כל הבדיקות האלו מספקות נתונים ומשקפות את  מצב העצמות והלחצים של כפות הרגליים. רק לאחר איסוף הנתונים ועיבוד התוצאות יוכל בעל המקצוע להתאים למטופלים באופן מושלם מדרסים אורטופדיים שיצליחו למנוע בעיות ולהקל עליהן כשהן כבר קיימות.

כל סטייה קטנה, אפילו סטייה של מילימטר בקשת כף הרגל, למשל, עלולה להביא לבניית מדרס לא מתאים. מדרס לא מתאים לא רק שלא יקל על הבעיות, אלא עלול אף להחמיר אותם.

מידע על שיקום - שיקום ואסתטיקה רפואית | דקו אתרים - אתרים למכירה