מרכז גמילה – איך לבחור מרכז גמילה?

מרכז גמילה הוא המקום שבו עוזרים למכורים להיגמל מהתלות שהם פיתחו באובייקט שאליו הם מכורים. רוב מרכזי הגמילה מטפלים במכורים לסמים, סמים קלים וסמים קשים, במכורים לאלכוהול, לקניות ועוד. מטרת הטיפול היא להשתחרר מהתלות בגורם הממכר ולחזור לאורח חיים תקין. תהליכי הגמילה הם ארוכים וקשים, ולכן נדרשת עזרה וליווי צמוד של אנשי מקצוע המתמחים בתהליכי גמילה מהתמכרויות שונות.

למה חשוב לפנות למרכזי גמילה?מרכז גמילה

כל סוג של התמכרות עלול לפגוע באורח החיים של המכורים ולגרום לבעיות גופנית ונפשיות.

ההתמכרות פוגעת במערכות חיים רבות כמו בלימודים, בעבודה, ביחסים עם בני המשפחה ובקשרים חברתיים. חלק גדול מהמתמכרים חווה ירידה בתפקודי היום יום, נמנע מקשרים חברתיים ומתבודד. גם בני המשפחה סובלים מההתמכרות. מתמכרים רבים הופכים להיות תוקפניים ואלימים והשהייה במחיצתם אינה נעימה ואינה קלה. פעמים רבות השימוש בסמים גורם להתרחקות של בני המשפחה מהמכורים.

השימוש בסמים משפיע על הבריאות ועלול לגרום לנזקים גופנים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. הסמים מכילים חומרים ממכרים בעלי פוטנציאל הרסני ושימוש רב ולא מבוקר בחומרים אלו עלול להביא לקריסת מערכות שונות בגוף ואפילו למוות. מכורים המשתמשים במזרקים חשופים לזיהומים ולהידבקות במחלות רבות וקשות כמו איידס, הפטיטיס C ועוד. תהליך הגמילה מהסמים משפר מאוד את מצבו הגופני של המכור ומאפשר לו לחזור לאחר סיום הגמילה לאורח חיים בריא.

השימוש בסמים עלול לגרום גם לבעיות כלכליות, כדי לממן את העלויות הכספיות הגבוהות של צריכת הסם. מכורים רבים נקלעים לקשיים כלכליים, לחובות ולעתים הם נאלצים לעבור על החוק כדי להשיג כסף למימון הסם.

מרכז גמילה – איך לבחור את המרכז המתאים ביותר?

לפי המקצועיות – לפני שאתם בוחרים מרכז גמילה חשוב לבדוק מי הם האנשים העומדים מאחורי המרכז, מהי ההשכלה שלהם ומהו הניסיון שלהם. חשוב לדעת כי לא כל מי שפותח מרכז גמילה מודע ומבין את כל הבעיות וההשלכות השונות על תהליך הגמילה ועל הקשיים להשתחרר מכל סוג של התמכרות. גם מנהל מרכז גמילה בעל כוונות טובות ביותר, לא  תמיד ידע איך לטפל בבעיות הרגשיות והמורכבות.

לפי ההתמחות – כמו שמקצוע הרפואה דורש התמחות ספציפית כמו התמחות בבעיות לב, בבעיות כלי דם, בעיות עור ועוד כך גם בתחום הפסיכיאטריה והרפואה הנפשית יש התמחויות ותת התמחויות. חשוב לבחור מרכז גמילה שבו עובדים אנשי מקצוע, רופאים, פסיכיאטריים, עובדים סוציאליים ועוד שהתמחו בתחום הספציפי שממנו סובל המתמכר.

לפי הקרבה למקום המגורים – מכורים רבים מחפשים את הקרבה והאינטימיות המשפחתית גם בתהליך הגמילה. חשוב לבחור מרכז גמילה הקרוב אל מקום המגורים כדי שבני המשפחה יוכלו להגיע בקלות ובכל זמן שיידרש כדי להיות עם בן המשפחה המאושפז במרכז, ללוות אותו ולתמוך בו.

יש שיטות שונות של גמילה מהתמכרות. חשוב לבדוק כי צוות המרכז מכיר שיטות רבות ומגוונות וידע לבחור עבור כל מטופל את שיטת הטיפול המתאימה. כדאי לדעת כי במרכזי גמילה רבים משלבים שיטות שונות של טיפול כדי להביא להצלחה מלאה.

לפי המחיר – הטיפול במרכזי הגמילה אינו זול ולגובה העלויות הכספיות יש השפעה רבה על בחירת מרכז הגמילה. אך חשוב לבחור מקום שבו נהיה בטוחים כי גם אם העלות הכספית גבוהה, תוצאות הטיפול יצדיקו את ההשקעה ואנו נדע כי הכסף לא נזרק לשווא.

מרכזי גמילה רבים מלווים את המכורים גם לאחר סיום תהליך הגמילה הפיזי והנפשי. הצוות הטיפולי עוקב אחרי המכור ומסייע לו בהשתלבות בעבודה ובקהילה ומלווה אותו כל הדרך עד שיחזור לחיים בריאים ותקינים.

מידע על שיקום - שיקום ואסתטיקה רפואית | דקו אתרים - אתרים למכירה