שתלים דנטליים

רוב האנשים שמעו על שתל דנטלי ויודעים שמדובר על תחליף לשיניים תותבות ששימשו אנשים רבים בעבר, אך הם אינם יודעים ממה השתלים עשויים, מה היתרונות שלהם, מה החסרונות ופרטים חשובים נוספים. הכל במאמר זה.

שתלים דנטליים – משקמים עד הסוף

אחת ההמצאות הגאוניות של העולם הדנטאלי היא המצאת השתלים הדנטליים. כאן מדובר על הדרך הטובה ביותר לשקם את השיניים בפה. אין זה משנה אם זקוקים לשיניים בכל הפה או שזקוקים לשן אחת, שתלים ישמשו אתכם בצורה הטובה ביותר. השתלים הומצאו בשוודיה על ידי אורתופד בשם ברנמרק. רופא זה עסק בחיבור של גפיים על ידי ברגים ותוצאות המחקר שלו הפכו ללהיט בתחום רפואת השיניים. ברגים אלו שמשתילים לתוך העצם של הלסת מחליפים את השורש של השן. לאחר השתלה מוצלחת של הבורג מלבישים עליו כתר או גשר. השתלים בדרך כלל עשויים מטיטניום וזאת משום שגופו של האדם בדרך כלל אינו מזהה חומר זה כחומר זר ודוחה אותו. נכון להיום יש שיטות שונות של השתלת שתלים דנטליים ולכל אחד נבחרת השיטה הטובה ביותר עבורו על ידי המומחה לשיקום הפה.

שתלים דנטליים- חשוב לדעת

  • כמות- יש אפשרות להשתיל שתל אחד או מספר שתלים וזאת בהתאם לשיניים החסרות בפה.
  • סיכויי הצלחה- חשוב לדעת שככל שהבריאות טובה יותר, דבר שכולל חניכיים בריאות ועצם לסת חזקה ובעלת גודל מתאים, כך גם גדלים סיכויי ההצלחה.
  • קהל יעד- השתלת שיניים מתאימה לרוב האנשים אך לא לכולם. לאנשים שחולים במחלות מסוימות או עוברים טיפולים מסוימים ההשתלה לא תמיד תתאים וכיוון שכל מקרה לגופו, חשוב להתייעץ עם הרופא.
  • השתלת עצם- הרבה פעמים ניתן לשמוע על אנשים שעברו טיפול כירורגי מקדים של השתלת עצם חדשה או הגדלת נפח העצם וזאת על מנת להבטיח שההשתלה תצליח והשתלים יוכלו להשתלב היטב בעצם הלסת.
  • תופעות לוואי- כמו בכל טיפול כירורגי גם כאן יש סיכויים של תופעות לוואי, כמו למשל דימומים, נפיחות וכאבים. במצבים כאלו יש לפנות אל הרופא שביצע את ההשתלה ואילו הוא יספק למטופל אנטיביוטיקה וימליץ על סוגים שונים של כדורים שיעזרו לו בכל הקשור אל הפחתת הכאב.
מידע על שיקום - שיקום ואסתטיקה רפואית | דקו אתרים - אתרים למכירה